Diecéze litoměřická

Úvodní strana

Drobečková navigace

Sbírky

Biskupství litoměřické vyhlašuje každoročně několik sbírek, které pomáhají všude tam, kde je třeba. Příspěvky můžete zasílat na účet Biskupství litoměřického - č.ú 1002148329/0800. Jednotlivé sbírky mají přiděleny variabilní symboly (VS), aby bylo možné Váš dar identifikovat.

 

Na vyžádání Vám rádi zašleme potvrzení o daru pro daňové účely. Kontaktujte nás na rehakova@dltm.cz

 

Sbírky je možné podpořit také prostřednictvím platebních karet na http://platby.dltm.cz/

 

Visa.jpgVisa el.jpgMastercard.jpgMaestro.jpg


Konkrétní sbírku zvolte, prosím, v kolonce Účel daru. Přejete-li si obdržet potvrzení o daru, prosíme, tuto možnost zaškrtněte a vyplňte adresu pro zaslání.

 

Všem dárcům předem děkujeme.

 

 

V letošním roce je možné přispívat na tyto sbírky:

na katolické školy

VS 649 112

 

Biskupství litoměřické je zřizovatelem Gymnázia Varnsdorf, Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov a Katolické základní školy majora Rudolfa Háska v Jablonci nad Nisou. Z výtěžku této sbírky jsou hrazeny jednotlivým školám příspěvky na každého žáka a studenta, financují se opravy a další.

 

Svatopetrský haléř

VS 649 113

 

Sbírka Svatopetrský haléř se koná každoročně po celém světě v období kolem svátku Stolce sv. Petra, apoštola, (22. února), jehož nástupcem papež je. Získané finanční prostředky slouží tomu, aby mohl Svatý otec jménem katolické církve přispět ke zmírnění následků neštěstí, pomoci obětem válečných konfliktů, živelných katastrof, uprchlíkům a dalším lidem, kteří se ocitli v nouzi.

 

● na pojištění diecéze

VS 649 222

 

Jedná se o pojištění veškerého majetku na území diecéze. Tato sbírka vynese asi 1/3 nákladů na pojištění, ostatní prostředky je nutné získat z jiných zdrojů.

 

na Svatou zemi (pokladnička u Božího hrobu)

VS 649 114

 

Sbírka na pomoc křesťanům ve Svaté zemi je pořádána každoročně na Velký pátek. Dary mají být formou solidarity a pomoci křesťanům ve Svaté zemi, která stále zůstává v oblasti konfliktů a násilí.

 

na záchranu kostelů

VS 649 117

 

Výnos sbírky je použit jako příspěvek pro kostely v diecézi, které jsou v havarijním stavu.

 

na TV Noe

VS 649 116

 

Tato sbírka je věnována na podporu vysílání české křesťanské televize, která svým divákům zprostředkovává informace, dokumenty a  filmy s křesťanskou tematikou. Nedílnou součástí programu televize Noe jsou přenosy katolických bohoslužeb, audiencí Svatého otce nebo cesty papeže Benedikta XVI.

 

na bohoslovce

VS 649 115

 

Z vybrané částky jsou poskytovány příspěvky na úhradu pobytu a stravy bohoslovců jednotlivým institucím, kde studenti bydlí. Jedná se např. o Teologický konvikt v Olomouci, Arcibiskupský seminář v Praze, Pontificio Collegio Nepomuceno v Římě a další.

 

na misie

VS 649 118

 

Ze sbírky na misie podporují Papežská misijní díla např. stavbu a opravu 24 kostelů, kaplí, far, klášterů, pastoračních center, domova pro staré a nemocné kněze, nákup jízdních kol a několika aut potřebných pro pastorační činnost. Další příspěvky jsou určeny na léčebné výdaje, biblické kurzy, formační a vzdělávací programy pro mládež a katechisty.

 

na potřeby diecéze

VS 649 121

 

Tato sbírka je také nazývána Svatoštěpánská koleda a je určena na podporu diecéze a Biskupství litoměřického. Finance jsou použity např. na úhradu daně z nemovitosti pro finančně slabé farnosti, na doplatek diecézního pojištění, na provozní výdaje diecézních center nebo na provoz kurie.

Vyhledávání

Hlavní menu

Rychlá volba

Diecézní katalog

- vyhledávání bohoslužeb

Časopis Zdislava

Diecézní charita Litoměřice

Knihovna

Odkazy

fb.jpg

twitter.png

 

 

Filipov_bazilika minor_150 výročí_ logo_pro světlé pozadí_autor Jiří Stejskal_web.png

logo.png

Logo_FN_Norsko_sm.jpg

CBK-banner-120x90.png

apha.gif

proglas.gif

banner_radio_vatican.gif

tvnoe.gif

CT_webbanner.png

vira.gif

logo_kt_bar jpg.jpg

ikona_tarsicius.gif

Banner_ARCS_120x120px.gif

logo galerie.jpg

lesy.jpg

Banner-03.png

Licence Creative Commons

Obsah této stránky, jejímž autorem je Biskupství litoměřické, podléhá licenci Creative Commons 3.0 Česko.
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde.