Diecéze litoměřická

Úvodní strana

Drobečková navigace

Knižní a hudební produkce

Biskupství litoměřické, farnosti litoměřické diecéze a spřátelené instituce vydávají v rámci své činnosti také různé publikace či hudební nosiče. Veškeré níže uvedené produkty a rovněž duchovní literaturu lze zakoupit na recepci biskupské kurie (Dómské nám. 9) v Litoměřicích.

 

Vybrané zboží je také možné zaslat na dobírku. Objednat si jej můžete prostřednictvím e-mailu solnickova@dltm.cz.

 

 

Publikace

 

Průvodce po Dómském náměstí v Litoměřicích

KUČA, K.

 

Průvodce.jpg

 

Kniha návštěvníkům přiblíží obrazem i slovem nejstarší část města Litoměřice. Autor představuje Dómské náměstí v kontextu vývoje města Litoměřice, podrobně informuje o památkách v areálu Dómského náměstí a nechybí ani přehled proboštů litoměřické kapituly a litoměřických biskupů.

 

Rok vydání 2011, 176 stran

 

199 Kč

 

 

Biskupství litoměřické

MACEK, J.

 

kniha BL.JPG

Kniha zachycuje dějiny litoměřické diecéze a Biskupství litoměřického a dále také životopisy devatenácti litoměřických biskupů.

 

Rok vydání 2005, 168 stran

 

224 Kč

 

 

Biskup Anton Alois Weber

RABAS, J.

 

kniha Weber titulka web.jpg

 

 

Život kněze a litoměřického biskupa Antona Aloise Webera je jedním z výrazných osudů v pohnutém příběhu česko-německých vztahů 20. století. Weber vyšel z pevného rodinného zázemí, dorozuměl se německy i česky a žil hlubokým duchovním životem. I díky tomu se ve své funkci ubránil jedu národnostní intolerance.

Jako biskup podporoval všechny pozitivní snahy, které směřovaly k náboženskému a kulturnímu dobru věřících litoměřické diecéze. Po roce 1945, v době „vymknuté z kloubů", žádal, aby se zachovávaly principy lásky, milosrdenství a odpuštění. Byl prototypem „dobrého pastýře", osvědčil se v těžké době, jež prověřila pevnost charakterů i společenských názorů.

Díky Antonu Weberovi můžeme i my přijmout poslání obnovovat duchovní tvář severních Čech. I my můžeme přispívat k porozumění mezi Čechy a Němci a překonávat tak přehrady zbudované v minulosti.

 

Rok vydání 2013

 

199 Kč

 

 

Barokní umění - z pokladů litoměřické diecéze II. díl

Národní galerie v Praze

 

Katalog vydaný u příležitosti výstavy „Z pokladů litoměřické diecéze". Katalog umožňuje veřejnosti seznámit se s vybraným komorním souborem nejkvalitnějších barokních exponátů litoměřické diecéze.

 

Rok vydání 1994, 76 stran

 

20 Kč

 

 

950 let litoměřické kapituly

MACEK, J.

 

kniha.jpg

 

Kniha se věnuje 950. výročí založení litoměřické kapituly a je jedním z děl mapujících nejen sled klíčových událostí v životě katolické církve v regionu severních Čech, ale snaží se rovněž zasadit tyto události do kontextu národní historie.

 

Rok vydání 2007, 320 stran

 

342 Kč

 

 

900 Jahre Leitmeritzer Domkapitel

BARTŮNĚK, V.

 

kapitula.jpg

 

Kniha v německém jazyce, která zachycuje devítisetletou historii litoměřické katedrální kapituly.

 

Rok vydání 1959, 110 stran

 

Kniha je k dostání zdarma.

 

 

Evangeliář

 

Kniha obsahující texty evangelia, jehož předčítání je vyvrcholením bohoslužby slova.

 

Rok vydání 1997, 271 stran

 

790 Kč

 

 

Hudba

 

Varhany litoměřické diecéze

kostel Všech svatých, Litoměřice

 

CD-varhany-náhled.jpg

 

Nástroje, kterému se říká „královský", byl do kostelů instalován za účelem hudebního doprovodu při slavení liturgie. Neexistují dvoje stejné varhany, varhanáři dokázali svým nástrojům vtisknout nezaměnitelný zvukový charakter, podle něhož je v mnoha případech autorství nástroje dokonce identifikovatelné. Toto CD je součástí projektu "Za varhanami litoměřické diecéze", jehož cílem je seznámit širší veřejnost se zapomenutými a ohroženými skvosty našeho varhanářství právě v této diecézi.

Skladby F. Mendelssohn-Bartholdyho, A. Guilmanta, J. G. Rheinbergera, J. Brahmse a S. Karg-Elerta nahrál Aleš Nosek.

Polovina výtěžku z prodeje CD bude použita na záchranu nejohroženější nástrojů v litoměřické diecézi.

 

240 Kč

 

 

Musicae fons aureus

 

CD2.JPG

 

České varhanní koncerty 18. století - Karel Blažej Kopřiva, Jan Václav Stamic, Jan Křtitel Vaňhal -doplňují Kopřivovy drobnější preludium a fugy.

 

299 Kč

 

 

Varhany v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích

 

CD1.JPG

 

Významný čtyřmanuálový nástroj pochází z drážďanké varhanářské dílny Gebrüder Jehmlich z roku 1941 a jeho zvuk si můžete vychutnat ve skladbách Johanna Sebastiana Bacha/Wilhelma Middelschulteho, Franze Schmidta, Felixe Mendelssohn-Bartholdyho, Marca Enrica Bossiho, Fidelia Friedricha Finkeho a Jaroslava Tůmy.

 

299 Kč

 

 

Ostatní

 

Zdislava - časopis litoměřické diecéze

 

Zdislava 2011-03 titul.jpg

 

Posláním časopisu, který je pojmenován po hlavní patronce litoměřické diecéze, svaté Zdislavě z Lemberka, je informovat o dění v diecézi. Prostřednictvím stálých rubrik mají čtenáři možnost blíže se seznámit s aktivitami, historií, zajímavostmi a životem litoměřické diecéze. Spoluautory časopisu jsou i samotní čtenáři, jejichž příspěvky a dopisy pravidelně otiskujeme.

 

20 Kč

 

 

Turistická známka č. 1790 - katedrála sv. Štěpána v Litoměřicích

 

známka.JPG

 

30 Kč

 

 

Pamětní mince

 

mince.JPG

 

Mince vydaná u příležitosti 400. výročí narození Zdeňka Kašpara Kaplíře ze Sulevic, významného českého šlechtice a vojevůdce. V roce 1683 v době války s Turky ho císař pověřil civilní administrativou Vídně. Vídeň byla 62 dní obléhána a Kaplíř řídil její obranu i za zraněného vojenského velitele hraběte Starhemberka. Město dokázal udržet až do příchodu vojsk v čele s andělskými husary polského krále Jana III. Sobieského. Pětasedmdesátiletý zemřel ve Vídni dne 6. října 1686. Do rodové hrobky, kterou vybudoval v kostele sv. Antonína Paduánského v Milešově, bylo jeho tělo uloženo 20. října 1686.

 

100 Kč - samostatná mince

150 Kč - mince v dárkové krabičce

 

 

Klaudiánova mapa

 

Kl.mapa.JPG

 

Soubor záložek s vyobrazením detailů Klaudiánovy mapy. Originál Klaudiánovy mapy Čech, první samostatné tištěné mapy Čech z roku 1518, se zachoval jen v jediném výtisku, a to v biskupské knihovně v Litoměřicích.

 

30 Kč

 

 

Pexeso "Varhany litoměřické diecéze"

 

pexeso - náhled 2.jpg

 

Pexeso vydané Biskupstvím litoměřickým na podporu záchrany vzácných varhan v litoměřické diecézi. Část výtěžku poputuje na účet veřejné sbírky na záchranu varhan v kostele Navštívení Panny Marie v Bozkově (www.varhany-bozkov.eu) a část bude použita na záchranu dalších ohrožených nástrojů v diecézi.

 

50 Kč

 

 

Pexeso

 

pexeso.JPG

 

Pexeso zachycuje nejen překrásnou a hodnotnou stavbu bývalého františkánského kláštera Čtrnácti sv. pomocníků v Kadani, ale i některé zajímavosti muzea, které zde sídlí.

 

25 Kč

 

 

Záložka

 

Na praktické záložce jsou vyobrazeny vzácné nástěnné malby z bývalého františkánského kláštera Čtrnácti sv. pomocníků v Kadani.

 

7 Kč

 

 

Brožurka

 

brožura.JPG

 

Brožurka, která je doplněna fotografiemi překrásných klášterních interiérů, vás blíže seznámí s historií bývalého františkánského kláštera Čtrnácti sv. pomocníků v Kadani.

 

8 Kč

 

 

 

Vyhledávání

Hlavní menu

Rychlá volba

Diecézní katalog

- vyhledávání bohoslužeb

Časopis Zdislava

Diecézní charita Litoměřice

Knihovna

Odkazy

fb.jpg

twitter.png

 

 

Filipov_bazilika minor_150 výročí_ logo_pro světlé pozadí_autor Jiří Stejskal_web.png

logo.png

Logo_FN_Norsko_sm.jpg

CBK-banner-120x90.png

apha.gif

proglas.gif

banner_radio_vatican.gif

tvnoe.gif

CT_webbanner.png

vira.gif

logo_kt_bar jpg.jpg

ikona_tarsicius.gif

Banner_ARCS_120x120px.gif

logo galerie.jpg

lesy.jpg

Banner-03.png

Licence Creative Commons

Obsah této stránky, jejímž autorem je Biskupství litoměřické, podléhá licenci Creative Commons 3.0 Česko.
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde.